Girls, zapraszam Was do przeczytania artykułu napisanego przez wspaniałą sylistkę, którą możecie kojarzyć z Dzień Dobry TVN – Martę Pożarlik. Niech zainspiruje Was do ubierania się po swojemu i bycia piękną również w domu!!! Po przeczytaniu tekstu koniecznie poczęstujcie się Jej darmowym e-bookiem dostępnym TUTAJ, który Marta przygotowała, żebyśmy siedząc w 4 ścianach wyglądały BOSKO. Udanej lektury! 
Wasza Barbra 

 


Jak będą wyglądały ulice, gdy będziemy mogli wychodzić z domu?

 

 Założymy najładniejsze rzeczy, które mamy w swoich szafach? Nawet te mało wygodne, ale bardzo efektowne? Będzie nam się chciało stroić, modelować włosy i tuszować rzęsy? Czy szpilki będą nam jeszcze do czegoś potrzebne? Czy elegancja wróci?
A może jednak zmęczeni i sfrustrowani przeniesiemy na ulice rzeczy, w których żal nam było założyć po domu (takie dresy na specjalną okazję i etykietką „tylko nie pobrudź, bo przecież szkoda”). Kolorowe maseczki zasłonią smutek owiany brakiem makijażu, czy raczej uśmiech i radość na widok drugiego człowieka? Czy kolejne miesiące kontrolowanej, bezdotykowej bliskości pomogą nam docenić jej wartość? Nasze ulice będą gwarnie ekstrawaganckie, głośne, radosne czy minimalistycznie milczące? W moim wymarzonym scenariuszu ulice będą tętniły życiem. Ubierzemy się w kolor i na jakiś czas pożegnamy wygodne dresy. Zaczniemy dbać o swój wizerunek i razem przywrócimy modę do łask. Elegancja wróci, tego jestem pewna!

 

Teraz przecież każde wyjście z domu traktujemy jak święto.

 

Ja na pewno wystroje się w weekend do lasu! I do tego zachęcam wszystkich. Nie ma lepszego poprawiacza nastroju od założenia ładnych rzeczy i ogarnięcia chaosu na głowie. Kiedy lepiej wyglądamy, bez wątpienia wpływa to pozytywnie na nasze samopoczucie, mimo że tak często mówi się, że „wygląd nie ma znaczenia”. Ma i wie to Twój nastrój ;) Teraz przecież tak bardzo potrzebujemy koloru, energii, uśmiechu! Jesteśmy spragnieni normalności.

 

Co więc stoi na przeszkodzie, aby tę normalność mimo wszystko serwować sobie każdego dnia? Nie musisz czekać na wyjście do lasu. Nie musisz czekać na wyjście z domu. Twoje życie dzieje się tu i teraz. Weź głęboki oddech i zastanów się, co możesz zrobić dla swojego ciała po przeczytaniu tego artykułu?

 

W jaki sposób możesz zadbać o siebie, żebyś poczuła się lepiej? Żebyś patrząc w lustro, czuła się zadbana, piękna, radosna i uśmiechnięta! Nie odkładaj tego na wyście z domu. Nie odkładaj tego na specjalną okazję. Niech każdy dzień będzie specjalną okazją.

 

Co możemy zrobić, żeby po wyjściu z domu żyło nam się lepiej? Zachęcam do zajrzenia w głąb siebie. Do przeniesienia się w wymiar totalnego Self Love i Self Care. Tak jak kropla drąży skałę, tak sytuacja związana z pandemią nauczyła nas, że działanie jednej osoby ma ogromny wpływ na całą resztę. Co więc możemy zrobić?

 

Zmieniać świat zaczynając od siebie i Twojego dobrego samopoczucia <3

 

Autor: Marta Prozaik dla www.barbra-belt.pl

   

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*