11 butelek z wód oceanicznych – tyle przetworzono i użyto w produkcji tej jednej pary butów Adidas Parley. Dlatego właśnie nazywam te buty mądrymi – zanim w nich pobiegłam, już zrobiły coś dobrego dla świata. A jak pobiegłam też było ekstra ;)

Produkujemy taką ilość śmieci i tak kosmicznie zużywamy naszą planetę na milion sposobów, że powinniśmy chociaż na jeden sposób spróbować o nią zadbać. Znamy już wiele z nich, ale bardzo mnie cieszy, że coraz częściej wielkie marki postanawiają użyć swojej potęgi do dbania o naszą Matkę Ziemię. Piękna inicjatywa Parley i Adidas, która ma na celu oczyszczanie oceanów, a następnie używanie włókien powstałych z plastiku do produkcji butów i ubrań. Niech zrobią tak wszystkie wielkie marki, a mamy szansę nie zatonąć w ocenie… śmieci.

Pamiętajmy, że wszystkie zmiany i tak zaczynają się i kończą na jednostce – wybierajmy mądrze, wspierajmy inicjatywy, które dbają o naszą planetę, skoro i tak kupujemy ciuchy / buty / torby / to starajmy się wybierać te, które nie są kolejnym śmieciem, a je wykorzystują. Dbajmy na wszelkie możliwe sposoby o naszą boską planetę, bo  jej piękno znika z naszych oczu bezpowrotnie…

Adidas UltraBOOST Parley – tak nazywają się moje nowe, mądre buty do biegania  😎

 

Zdjęcia: karolniziolek.com 

 

 

 

Total
86
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*