W życiu nieustannie poszukujemy inspiracji. Takich, które poszerzą nasze horyzonty, otworzą głowę, sprawią, że spłynie na nas lawina pomysłów. Może też to być coś, co po prostu jest piękne i na co chcemy patrzeć codziennie, co wywołuje w nas pozytywne emocje i daje zastrzyk energii. Inspiracje powodują, że oddychamy głębiej. Dlatego cieszę się że będę mogła dzielić się z Wami tym, co sprawia, że czujemy się dobrze, wywołuje radość, poprawia jakość życia i budzi kreatywność.

DLA CIAŁA

Wima Hofa mogliście poznać w jednym z odcinków „Życie w stylu goop”, nazywany jest Człowiekiem Lodu, a jego mocą jest kontrolowanie ciała za pomocą świadomego oddychania. Dzieli się tym sposobem za darmo na Youtube. Jego filmiki pobijąją rekordy oglądalności. Więc jeśli chcecie osiągnąć maksymalne zrelaksowanie, sprawdźcie je koniecznie.

Serum róża – malina, Ministerstwo Dobrego Mydła
Na stronie ministerstwa przeczytacie „Redukuje zło świata.”. Ciężko się z tym nie zgodzić. Pachnie obłędnie, wygładza skórę, rozświetla i nadaje jej pięknego koloru. Dzięki niemu poczujecie się zadbane i zrelaksowane. Wytwarzany ręcznie z surowców roślin i witamin w rodzinnej manufakturze mydlanej. Złoto w płynie!

Ministerstwo Dobrego Mydła

 

 

DLA UCHA

Płyta Rasmentalism „Geniusz”
Fenomenalne piosenki z fantastycznymi gośćmi i tekstami dającymi do myślenia!
Kamil (członek zespołu) w wywiadzie dla Glamour: „Dziewczyny po prostu mają większą wrażliwość i na wielu poziomach rozumieją lepiej niż faceci, bo goście często czegoś się wstydzą, twierdzą, że coś jest niemęskie, a dziewczyny nie mają zupełnie tego problemu. Nie myślą podziałami, którymi myślą kolesie, a my chcemy robić otwartą muzykę”. Mnie urzekł totalnie, a Was?

Tiny Desk Concert
Jeśli tak jak i ja kochacie muzykę i szalenie tęsknicie za muzyką na żywo to polecam Wam koncept mini koncertów zza biurka. Klimatyczna, intymna wręcz atmosfera, akustyczne wykonania i bomba energetyczna. Uwielbiam!

 

DLA OKA

Plakaty Studiokiddo
Dziewczyński kalendarz mocy, bajka o silnej dziewczynie, anatomia silnej dziewczyny… czyli niezwykłe plakaty, pocztówki i kalendarz z rysunkami Agaty, której prace podniosą na duchu niejedną z Was.

Zdjęcie: Studiokiddo

 

DLA RELAKSU

Poidełko dla pszczół
Wiosną i latem chętniej czerpiemy przyjemność z obcowania z naturą. Dlatego jeśli tylko macie kawałek ogrodu czy balkonu zadbajcie o to, aby ta przestrzeń Was mentalnie przytulała. Urządźcie je za pomocą roślin i miękkich tkanin. Jestem pewna, że radość z poczucia zrobienia czegoś dobrego dla planety sprawi Wam stworzenie poidełka dla pszczół. To ważne, że by pomóc im funkcjonować w tym szalonym świecie. Tu znajdziecie rozwiązanie jak je odpowiednio przygotować.

Serial Iluminacja
Fenomenalna Laura Dern zachwyca w serialu Iluminacja dostępnym na HBO GO. Przede wszystkim dlatego, że gra tam niezłomną, nieidealną kobietę, która walczy o to, aby uzdrowić swoje życie, a nawet i może cały świat. Poszukuje siebie, goni za marzeniami, próbuje żyć według wyższej idei. Gubi się i na nowo odnajduje nieustannie wierząc, że osiągnie to, co sobie wymyśliła.

 

DLA PODNIEBIENIA

Ciasto z truskawkami 
Czy w czerwcu można jeść coś lepszego niż ciasto z truskawkami? Nie! ;) Dlatego dzielę się z Wami prostym i szybkim przepisem. Wasze brzuchy będą zadowolone.

Zdjęcie: ilovebake.pl

 

 

 

DLA SERCA

Aplikacja „Be my eyes”
Wspieranie innych osób to coś, co powinno być codziennością. Sposobów jest wiele. Nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy zainstalować na smartfonie darmową aplikację, która łączy społeczność niewidomą z widzącymi ochotnikami. Polega to na tym, że osoba niedowidząca lub niewidoma wysyła prośbę o pomoc i tym samym zgłasza się do jednego z ochotników posługujących się tym samym językiem i będących w tej samej strefie czasowej. Jaka to jest pomoc? Wskazanie koloru, przeczytanie informacji na etykiecie lub opis zdjęcia. Dla nas to nic skomplikowanego, natomiast dla osoby po drugiej stronie telefonu ogromna pomoc.

 

DLA GŁOWY

Radzka „Presja idealnego wyglądu”
Która (lub który) z Was nie zmaga się z presją idealnego ciała? Za gruba, za chuda, włosy zbyt rude, cera nie taka… Ciągła walka o to, żeby wpasować się w ideał, ale właściwie kto ten ideał ustala? Polecam Waszej uwadze film Radzki na youtubie  w którym mówi o tym jak poradzić sobie z presją idealnego wyglądu.

„Kobiety takie jak te” artykuł Magdaleny Kostyszyn (znanej jako Ch** Pani Domu) w najnowszym wydaniu Womenshealth. „W pewnym momencie życia sukcesy innych zaczynają smakować jak nasze własne” – czyli układ w stronę dziewczyn, które Magda docenia i którym kibicuje. Zwraca uwagę na to, że warto zamienić zazdrość na podziw. Że inspiracją mogą być również nasze koleżanki, lub kobiety podglądane w internecie.

 

 

DLA ROZRYWKI

Film Richarda Linklatera”Gdzie jesteś Bernadette”  (obejrzycie na HBO GO!)
„Ludzie tacy jak ty muszą tworzyć. Po to przyszłaś na świat. Nie tworząc, stajesz się uciążliwa dla społeczeństwa. Twoje problemy same się rozwiążą, gdy ruszysz tyłek i zaczniesz tworzyć. ” – czyli przepiękny film o tym, co może się stać, gdy zagłuszymy swoje własne ja i zapomnimy o swoich marzeniach.

Kanał na Youtube Karola Paciorka IMPONDERABILIA
Ponad godzinne (to raczej rzadko spotykane) rozmowy z osobami ze świata mediów, kina, nauki i muzyki. Możecie się pośmiać, wzruszyć, zainspirować, ale na pewno nie znudzić. Każda rozmowa czegoś Was nauczy, lub zwróci uwagę na aspekt, o którym wcześniej nie myśleliście.

Krótka historia jednego zdjęcia
To przede wszystkim fanpage na Facebooku, ale też książka. Autor umieszcza zdjęcia i ich fascynujące historie, dzięki czemu przyglądacie się temu co znajduje się na drugim i trzecim planie. Odkrywa niezwykłe zdarzenia, których świadkiem był nieświadomy fotograf. Dostrzeżecie, że z pozoru zwykła fotografia staje się kultowa.

Warszawa okiem dwóch mężczyzn. Wojtek Friedmann w „Baśce” wspomina miasto swoim młodzieńczym okiem. Podwórkowe perypetie, historie powodujące melancholijne spojrzenie w przeszłość. Momentami jest śmiesznie, choć nie brakuje w tej książce smutku. Natomiast Piotrek Szmidt w „Dwa psy przeżyły” opowiada o Warszawie współczesnej, zepsutej, niosącej spustoszenie w życiu młodego mężczyzny. Obie książki pochłania się w jeden wieczór. Obaj panowie świetnie bawią się językiem przeprowadzając czytelnika przez cały wachlarz emocji.

Inspiracje otaczają Was każdego dnia w każdym miejscu. Wystarczy tylko, że będziecie się dokładnie rozglądać. Może być nią piosenka, zapach parku podczas spaceru, rozmowa z nieznajomym, scena z filmu. Otwórzcie głowy i przyjmujcie to, co daje Wam codzienność doszukując się niezwykłości w pozornie zwykłych sytuacjach.

 

Alicja Janik dla www.barbra-belt.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*