Najbardziej egzotyczna wycieczka to… podróż wewnętrzna. Czasami bywa na odwrót – potrzebujemy wyjechać gdzieś daleko, żeby usłyszeć siebie. Prawda jednak jest taka, że wszystkie odpowiedzi świata masz w miejscu, w którym jesteś – nawet jeżeli teraz siedzisz w dresie i nie możesz domknąć home office’u na dzisiaj. Wszystkie odpowiedzi tam już są, trzeba się tylko do nich dokopać. Zapraszam Cię w podróż do najwspanialszego raju świata – do CIEBIE.

Aktualnie wyjazd do innego kraju możemy co najwyżej wspominać jak luksus mininowych czasów. A przecież według „Jedz, módl się i kochaj” to właśnie w podróży po stu krajach dostajesz odpowiedzi o życiu ;) Więc JAK ŻYĆ? Otóż jest takie piękne powiedzenie, że

Podróże są wspaniałe, ponieważ pozwalają zobaczyć Twoje życie jakby z drugiego brzegu rzeki. 

Pełna zgoda. Dystansujemy się od codzienności, oddalamy się od obowiązków i klasycznego otoczenia. Widzimy z daleka i możemy trochę przetrzeć oczy i zobaczyć co my w ogóle myślimy o tym naszym życiu. I tutaj NIESPODZIANKA taką samą rolę jak daleka podróż może spełnić nasza izolacja. Dzięki niej możesz zobaczyć życie z totalnie innego brzegu rzeki niż widziałeś/łeś je dotychczas i może być to szalone odkrycie. Obstawiam, że większość z Was przez ostatnich kilka tygodni miała już dziesięt tysięcy odkryć i dokładnie rozumie o czym mówię. Jak nagle uświadamiamy sobie co jest dla nas ważne,  czego nie docenialiśmy, czego nam zupełnie nie brakuje, za kim i za czym jednak tęsknimy. Piękny start pięknej podróży.


Kilka dni temu miałam wielką przyjemność być gościem w internetowym projekcie Ery Nowych Kobiet : „KawiarENKa”. Tematem spotkania była podróż – ta, w którą teraz nie możemy się wybrać i ta, która jest bliżej niż na wyciągnięcie ręki – podróż do siebie. Jest to najważniejsza i najciekawsza podróż Twojego życia – wie to każdy, kto w nią wyruszył. Kiedy zaczynasz odkrywać nieświadomie noszone przez lata warstwy siebie jesteś W SZOKU – dużo bardziej niż patrząc na wodospad w Azji :D  W tej podróży możesz spotkać demony nie z tego świata i anioły z jeszcze dalszych krain. Możesz być na szczytach cudownych gór świadomości i w ciemnych dolinach swojej podświadomości, ale ta trasa niezależnie jaka jest – zawsze prowadzi Cię prawidłowo, a na końcu czeka najcenniejszy SKARB.

 

Podróż wewnętrzna to magiczna wycieczka do TWOJEGO JA. Do najgłębszej prawdy o Tobie, która jest daleeeeko poza opiniami innych, społecznymi ramami i tym, co uważają rodzice. Swoją najgłębszą prawdę masz w sobie, trzeba się tylko do niej dokopać. 

To jest właśnie celem każdej podróży wewnętrzej – znalezienie Twojego scenariusza na życie i Twojego zdania na temat otaczających Cię spraw.  W tym właśnie tkwi odpowiedź na poszukiwanie szczęścia, spełnienia, miłości i poczucia własnej wartości – nie w cudzych scenariuszach, a w TWOICH porywach serca. W tym, że masz w sobie odpowiedź jedną na 7 miliardów ludzi. Czy to nie jest magiczne?

Życzę Wam, żeby ten czas wyciszenia społecznego użyć właśnie w ten sposób – wybrać się na wycieczkę. Wycieczkę do siebie. Zdjąć klapki z oczu i wyposażyć się w lornetkę, żeby bardzo dokładnie przyjrzeć się temu kim jesteś, czego chcesz, co uważasz, co czujesz i kim chcesz być. Eksploruj, poznawaj, pogłębiaj, zapisuj, dziw się a potem… z tym wszystkim opuść swój dom, kiedy będzie to możliwie i nigdy więcej nie zapomnij o tym co odkryłeś.

Dzisiaj zamknij w ciszy oczy. Weź kilka głębokich oddechów i wyobraź sobie najpiękniejszą wersję Twojego życia. Gdzie byś był? kim byś się otaczał?  Jak byś się czuł? 

A potem nie spocznij póki nie poruszysz nieba i ziemi, żeby być SOBĄ i żyć PO SWOJEMU. Zapnijcie pasy bezpieczeństwa, to będzie szalony lot.

Pięknej podróży, Wasza Barbra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*