Myślisz sobie ,,uwielbiam różowy” i dlatego kupujesz kolejną sukienkę w tym kolorze. Pewnie masz sporo racji, że chodzi o czystą sympatię do tej barwy, ale według licznych badań będzie to także wskazówka, że… jesteś wrażliwa, romantyczna i tęsknisz za naiwną, młodzieńczą miłością. Zaskoczona? Okazuje się, że po konkretne kolory sięgamy dlatego, że wzbudzają w nas bardzo określone choć najczęściej nieświadome emocje czy tęsknoty. Energia koloru działa też w drugą stronę – nasze różowe swetry wpływają w bardzo określony sposób na to jak odbiera nas otoczenie. Kolory mówią o nas bardzo wiele, a czasem nawet krzyczą. Poznaj tę wiedzę i… wykorzystaj.  

Z pewnością zauważyłaś, że z biegiem lat zmienia Ci się Twoja własna ,,moda na kolory”. Nie mówię tutaj o nieodpartej chęci posiadania camelowego płaszcza, który od dwóch sezonów konsekwentnie podawany jest jako totalny ,,must have”. Chodzi o własne tendencje, kiedy przez jakiś okres życia nosiłaś się tylko na szaro i buro, a po latach Twoja szafa to cała gama pastelowych sukienek. Te zmiany nie są przypadkowe i wcale nie wynikają (nie tylko) ze zmiany gustu wraz z mijającym czasem. Przede wszystkim zmienia się nasze nastawienie do świata, pojawiają się nowe doświadczenia czy potrzeby i te zmiany stopniowo, krok po kroku przenoszą się wbrew naszej świadomości na kolorystykę naszych ubrań.

Nie polecam przeprowadzania na sobie terapii analizując kolory ostatnich zakupów. Warto natomiast zapoznać się z tym jakie emocje wzbudzają w nas poszczególne barwy, dzięki czemu można je całkiem świadomie wykorzystać. Tak robią wszystkie największe marki, dlaczego nie zastosować tego w budowaniu najważniejszej marki świata, którą jesteś TY? :)

Biel – zawsze będzie kojarzyć się z czystością i niewinnością. Co ciekawe wzbudza w odbiorcy poczucie bezpieczeństwa i wrażenie, że osoba, która go nosi jest pewna siebie i można jej zaufać. Idealna barwa na pierwszy kontakt z przyszłą teściową ;)

Czerwień – pokazuje, że coś w Tobie buzuje. Potrzebujesz dynamiki, aktywności i bodźców. Jest to kolor sensacji, silnych doznań i seksualności. Pokazujesz nim dużą pewność siebie i gotowość do działania. W kontekście randki czerwony strój to bardzo śmiały sygnał rozbudzający zmysły drugiej osoby. Na co dzień to świetny kolor pobudzający do działania na przykład… w poniedziałek ;)

Żółć – Żółty to kolor poczucia bezpieczeństwa i radości. Zawsze kojarzy się z optymizmem i dobrymi przeżyciami. Ubierając taki kolor wzbudzasz sympatię i sprawiasz wrażenie pokojowo nastawionej. Warto pomyśleć o tym kolorze w sytuacjach konfliktowych wymagających pozytywnych emocji do zażegnania sporu.

Brąz – kojarzy się ze stabilnością, poczuciem bezpieczeństwa oraz komfortu. Jeżeli jest go mnóstwo w Twojej szafie może to oznaczać, że wymienione wartości wymagają zaspokojenia. Brąz kojarzy się z pracowitością, dlatego ten kolor to dobry wybór na rozmowy o pracę na stanowiska wymagające stabilności, pokory i sumiennej pracy.

Niebieski – uduchowienie, spokój, stabilność, przyjaźń. Dobre wibracje na każdą okazję. PS niebieski to najlepszy kolor przy wystąpieniach przed kamerą!

Zieleń – przez to, że jest kolorem najbliższym naturze odbierany jest przez zmysły ludzkie bardzo kojąco i uspokajająco. Buduje poczucie bezpieczeństwa, stąd jest świetnym kolorem dla sytuacji stresujących lub męczących emocjonalnie.

Fiolet – kolor bardzo wzniosły :) Jest silnie połączony z duchowością, kojarzy się z rozwojem emocjonalnym i duchowym a także… z luksusem. Dlatego wiele ekskluzywnych marek wybiera właśnie ten kolor do promowania swoich produktów. Może to dobry wybór na wielką galę, na której chcesz wyglądać jak królowa balu?

Czerń – podkreśla autorytet, buduje prestiż i niezmiennie kojarzy się z elegancją i luksusem. Wbrew prostemu skojarzeniu, że czerń jest depresyjna, w rzeczywistości emocje z nią związane są jednak pozytywne. Jest to świetny kolor na rozmowy o pracę, w których ubiegasz się o wysokie stanowisko, na którym wymagana jest stabilność, silna osobowość i profesjonalizm.

Kocham kolory, bez nich to nasze życie byłoby takie nudne! Nośmy wszystkie, szalone, dziwne, kontrowersyjne. Pozwalajmy sobie w tym życiu kolorowe cuda – teraz, bo życie jest tylko TERAZ ;)

*

Artykuł po raz pierwszy opublikowany na PrzylapaniNaModzie.pl

Total
4
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*