O tym czy film jest dobry decyduje to jak długo po jego obejrzeniu o nim myślę. Zdarzają się tytuły, które jakoś podświadomie wypieram z pamięci. Zapominam, że w ogóle je oglądałam. Widocznie nie wniosły do mojego życia nic istotnego.  Są też takie produkcje, których samo wspomnienie wywołuje to przyjemne mrowienie w brzuchu, gęsią skórkę i błyszczące oczy. To filmy, które widziałam wielokrotnie.  Mam kilka takich filmów, do których jestem emocjonalnie przywiązana. Do każdego z innego względu. Każdy zwrócił moją uwagę na inny, ważny aspekt, który z wielkiego ekranu przeniosłam do swojego życia. Dzielę się nimi z Wami z nadzieją, że Wy też je pokochacie i znajdziecie w nich ten magiczny pierwiastek, który urozmaici Wasze życie.

Oto złota siódemka filmów dostępnych online.  Pokochasz je…

1. SIEDEM DUSZ 

Opowiada historię mężczyzny pojawiającego się w życiu siedmiu chorych osób. Nie przypadkowo. Ma pewną misję do spełnienia. Doskonale pamiętam to poruszenie pod koniec filmu i łzy płynące po policzku. Film absolutnie fenomenalny. Przepiękna lekcja o tym, że warto wybaczyć…sobie.

Można go obejrzeć na iTunes i CDA. 

 

2. WIEK ADELINE 

Opowiada o młodej kobiecie, która w skutek wypadku przestaje się starzeć. Zakochana w mężczyźnie rozważa wyjawienie mu swojego sekretu. Jestem totalnie zauroczona tą historią. I mimo, że jest dość abstrakcyjna, jednocześnie jest tak prawdopodobna. Bo któż z nas nie pogubił się w miłości?

Możecie go zobaczyć na Netflix.

 

3. DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE

To historia o grupie przyjaciół, która podczas kolacji wymyśla grę polegającą na upublicznieniu wszystkich wiadomości, smsów, telefonów, emaili i, jak się okazuje, sekretów. Doskonale pokazuje powierzchowność naszych, wydawać by się mogło, zaawansowanych relacji. Sądzę, że seans tego filmu zmusi Was, tak jak zrobił to w moim przypadku, do przeanalizowania wszystkich swoich znajomości. Od tego momentu znacznie staranniej się w nie zagłębicie.

Do obejrzenia na VOD.

 

4. SIEDEM  

Opowiada o dwóch policjantach ścigających seryjnego mordercę, który swoje ofiary wybiera według klucza jakim jest… siedem grzechów głównych. Dosadny, mocny, nieprzewidywalny. Taki jest ten film. Czy łatwo jest manipulować innymi ludźmi? Czy nasze złe uczynki zawsze wyjdą na światło dzienne? Czy ludzie rodzą się źli? Jestem ciekawa jakie pytania będą kłębiły się w Waszych głowach po tym filmie.

Do obejrzenia na Netflix

 

5. JOKER

To historia komika, który popadł w obłęd i stał się psychopatycznym mordercą. Nowość, która już jest nazywana przeze mnie klasykiem. Oglądałam go już wielokrotnie. Zamierzam obejrzeć jeszcze nie raz. Zobaczycie w nim historię o bardzo samotnym człowieku. O jego pełnym niezrozumienia życiu, niesprawiedliwości, krzywdzie i ludzkiej obojętności. Po tym seansie Wasza wrażliwość na drugiego człowieka poszybuje w górę. 

Można go obejrzeć na iTunes.

 

6. RÓŻYCZKA 

Zakochana w agencie tajnych służb dziewczyna, rozkochuje i inwigiluje na jego polecenie znanego pisarza. Zachwycający Więckiewicz, hipnotyzująca Boczarska, trudny czas dla Polski, zawiła historia i niebezpieczne znajomości. Po pierwszym seansie powiedziałam tylko „włącz jeszcze raz”. To przejmujący obraz zagubionej kobiety zachłannie potrzebującej miłości. Skłaniający do zadania sobie pytania jak mocno jesteś w stanie zaryzykować dla uczucia i drugiego człowieka?

Obejrzycie na Cineman.

 

7. FRANCES HA.

Tytułowa Frances Ha, ma 27 lat i mnóstwo pomysłów na siebie. Cudna historia o poszukiwaniu siebie i próbach poukładania swojego życia opowiedziana w sposób zabawny i prosty za pomocą czarno-białych kadrów. Zobaczycie dzięki niemu, że warto gonić za marzeniami i odcinać się od utartych schematów.

Do obejrzenia na Netflix

 

To jest siódemka filmów dostępnych online, z którymi jestem emocjonalnie związana.
Wejdźcie w ten świat. Rozsiądźcie się wygodnie, zapalcie zapachowe świece, otulcie się miękkim kocem (lub ramieniem współtowarzysza ;) ), przygotujcie lampkę wina lub ulubioną herbatę, wyłączcie telefony i oddajcie się tym obrazom. Zapewniam Was, że nie pożałujecie przeznaczonego na nie czasu. 

Napiszcie co Wy z nich wyciągnęliście dla siebie? O co wzbogaciły Wasze życie?
Jakie jest Wasze top ulubionych filmów?

Autor: Alicja Janik  dla www.barbra-belt.pl 

 

PS dziel się dobrymi rekomendacjami prosto z serducha  – podaj dalej wciskając like button poniżej lub na instastories ;) Merci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*