Też masz czasem wrażenie, że Twoje myśli pracują w kółko jak zdarta płyta? Nigdy nie przestają, ciągle coś tworzą, fruną w szalonych kierunkach w zawrotnym tempie? Ludzie mówią Ci, że zadajesz za dużo pytań i jesteś z innej planety? Może należysz do grona osób, które opisane są w tej książce. Może właśnie po niej przestaniesz zadawać sobie pytanie „co jest ze mną nie tak?” i zaczniesz wykorzystywać ten niesamowity potencjał. Dla mnie była to odpowiedź na 3 miliony pytań zadawanych przez 30 lat!

Jak mniej myśleć? Swojego czasu było to główne moje pytanie, szczególnie w czasach, kiedy te myśli były delikatnie ujmując… mało przyjemne :D Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że od dawna moje myśli zaczęły ze mną współpracować i mi służyć. Teraz już lubię myśleć i dobrze się czuję w parze z moją głową. Ale dopiero teraz, po wieeeelu latach dowiedziałam się, że ta moja plątanina myśli ma nazwę, ma prawo bytu, a co więcej potrafi być baaaardzo twórcza jeśli będę umiała nią zarządzić. Książka, która jakby wytłumaczyła mi… mnie :D

Nie chcę zdradzać Wam za wiele, bo generalnie nie ma to sensu – tę książkę trzeba przeczytać całą, żeby zrozumieć swój nazwijmy to fenomen :) Tak… fenomen. Okazuje się, że ta szalona funkcja mózgu polegająca na dominacji prawej półkuli mózgu nad lewą, ma nawet swoją nazwę i jeżeli tylko nauczysz się z nią współpracować doprowadzi Cię do pięknych rzeczy. Dlatego jeżeli czujesz, że non stop myślisz, Twój umysł widzi zjawiska w 360 stopniach, kiedy inni są dopiero na pierwszych dziesięciu, jeżeli jesteś hiper-empatyczny i masz wyostrzone zmysły, a co gorsza przez większość życia zastanawiałeś się CO JEST ZE MNĄ NIE TAK, ŻE JESTEM INNY – to jest książka dla Ciebie.

A jeżeli chciałbyś rady ode mnie – co zrobić, żeby opanować swoje myśli… Powiedziałabym – przestań przed nimi uciekać, zatrzymaj się, daj swoim myślom uwagę, poprzyglądaj się im i powiedz STOP – ty do tej szufladki, ty do tej, a ty do śmieci, bo mi szkodzisz. Zrób z tego codzienny nawyk. Daj im uwagę – myśli podobnie jak emocje potrzebują, żebyś je zauważył wtedy magicznie rozpływają się i… znikają  :)

Polecam! Baśka ;*

1 comment

  1. Świetnie nasze myśli i uczucia są przedstawione w bajce „W głowie się nie mieści” którą uwielbiam oglądać.
    Radość miłość smutek itd to jest nieodłaczny element naszego skomplikowanego życia.
    Zapraszam do mnie do działu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*